Tilčekov kup – novo natjecanje u 2026. godini

Tilčekov kup je novo ukupno natjecanje u kojem se boduju sve utrke u organizaciji Tilček Teama tijekom cijele godine. Ideja kupa je jednostavna – nagraditi kontinuitet, upornost i ljubav prema trčanju, a ne samo jedan dobar nastup.

Svaka utrka nosi bodove, a sudjelovanjem na više događaja povećavaš svoje šanse u ukupnom poretku. Kulminacija sezone bit će na Božićnoj utrci, gdje će se na kraju godine proglasiti ukupni pobjednici Tilčekovog kupa i simbolično zaokružiti trkačka godina.

Tilčekov kup donosi dodatnu motivaciju, zdravu konkurenciju i još više razloga da se vidimo na svakoj utrci.
Trči, skupljaj bodove i postani dio Tilčekove godine.

Rezultati nakon PETOG kola:

RankIme i prezimeSpolPRVO KOLODRUGO KOLOTREĆE KOLOČETVRTO KOLOPETO KOLOŠESTO KOLOUKUPNO
1Renata KožarŽ35150150150150150750
2Marija Jelkovac Ž45162132136131142703
3Antonela PavinaŽS132142142142136694
1Marko VučinićM35132142132142142690
2Toni KožarMS150136130136132684
3Antonio Čemas M35153126119120123641
4Mario HorvatićM45131128128129124640
5Zoran JelkovacM45149121118121117626
4Jasenka Zajec Ž35122126127128127630
5Marija NovoselŽ45119124125126126620
6Alan TrninićM45124122116124118604
7Hrvoje ZajecM45113120117118115583
8Danijel Brezar M351600131131127549
9Tomislav BorošićM351420136132130540
10Domagoj DrkulecMS0127127130126510
11Mateo ČunkoMS0124122127120493
6Jelena TukaraŽ350131132130128521
7Maja JadekŽ351230128129128508
12Dragomir Jadek M451270121123119490
8Maja PriselacŽ451181250127125495
13Matija ButajlaM351140115117116462
14Gabrijel SoleničkiMS01501501500450
9Ana Jagunić Ž3513013013100391
15Jakov Jurčić MS15601201260402
16Gabriel HorvatićMS01321250131388
17Igor PriselacM4501291260125380
10Maja JurkovacŽ4501290124129382
18David JurčićMS10801231250356
19Mladen ŠelebajM3510711801160341
20Goran PapešM45001420150292
21Matija LončarićM35136000136272
11Iva PetrinacŽ4501230125123371
12Jasminka KišićŽ4511701240124365
13Iva IvančićŽ35013601360272
22Miroslav Gojak M45130131000261
14Stefica Bubnjaric Ž451800000180
23Robert MikanM45013000128258
24Davor Jurčić M45129001280257
15Inga Haramincic Ž451720000172
25Tomislav VuzemM35001290122251
16Vedrana BabićŽ451660000166
26Petar Gašpar M35128000121249
27Kristijan FučkarM35001240114238
17Maja LovricŽ451610000161
28Tomislav KarasM45103011300216
29Kristijan RubinićM351800000180
30Josip DomjančićM351720000172
31Marin KrištofecM451660000166
32Ivan Erdeljac MS1620000162
33Franjo Ileković M451610000161
34Hrenovic Hasan M451590000159
35Dubravko Mrakužić M451580000158
18Žana DebeljakŽ351420000142
36Daniel Brezarić M451570000157
19Kristina Inkret Ž351360000136
37Branimir RajšelM451550000155
20Sara PavlakŽS0000132132
21Laura FerenacŽS0000132132
22Jelena Sander Ž451310000131
38Branko OrehociM451540000154
23Suzana ŠoićŽ350013000130
24Sonja KresničkiŽ350000130130
39Davor SoltanM351520000152
25Željka Cuculić Ž451290000129
26Josipa PetekŽS0012900129
40Bruno Babić M451510000151
27Nikolina Una JambrešićŽS1280000128
28Gita ZajecŽS0128000128
29Dijana Ringel Ž351270000127
41Ivan Luketic MS1500000150
30Ivana GregurićŽ450127000127
42Hrvoje HanžićMS0000129129
43Bernard ČavarM451260000126
31Ivana Kiternaš Ž451260000126
44Petar Đopar MS1250000125
32Marija-Helena HrastinskiŽ450012600126
45Marko CeližićM350125000125
46Fran Gojak MS1230000123
33Andreja VugrinecŽ451250000125
34Alina HapchenkoŽ351240000124
47Luka KolingerMS0123000123
48Damir BateljaM351220000122
49Mihael StanečićMS0001220122
35Mirjana KopićŽ450012300123
50Krunoslav Kokot M451210000121
36Antonija MohačŽ450000123123
51Krešimir JergovićM451200000120
52Julian Vukovic MS1190000119
53Mario TukaraM450119000119
54Stjepan KišićM350001190119
55Dario Greb M451180000118
56Stjepan KatovčićM351170000117
37Marijana BorkovacŽ351210000121
57Filip ČehMS1160000116
58Dean VukovicM451150000115
59Vid ŠelebajMS0011400114
60Žarko IvančićM450000113113
61Petar Šalaj MS1120000112
62Vedran HorvatekM450000112112
63Marko Vučina MS1110000111
64Matija JambrešićMS1100000110
65Ivan Tustonja M451090000109
66Zlatko BraticM451060000106
38Natalija BinaŽ451200000120
39Ana SolenićkiŽ451160000116
67Mladen PetrovićM451050000105
68Mladen Jurelinac M451040000104
69Branko OgorevcM45102000111213
 

PRAVILA NATJECANJA – TILČEKOV KUP

Tilčekov kup je ukupno godišnje natjecanje u kojem se boduju sve utrke u organizaciji Sportskog kluba Tilček Team tijekom kalendarske godine.

Utrke koje ulaze u Tilčekov kup

Tilčekov kup sastoji se od 6 utrka:

  1. Tilčekov put – 31. svibanj 2026. – kratka i duga staza

  2. Liga Tilčekov put – 1. kolo

  3. Liga Tilčekov put – 2. kolo

  4. Liga Tilčekov put – 3. kolo

  5. Liga Tilčekov put – 4. kolo

  6. Božićni Tilčekov put – 5. prosinca 2026. u 10.00h – kratka i duga staza

(datumi utrka objaviti će se pravovremeno)


‍♂️ Pravo sudjelovanja

  • U kupu mogu sudjelovati svi natjecatelji koji nastupe na barem jednoj utrci iz kalendara.

  • Nije potrebna posebna prijava za kup – bodovanje je automatsko.

  • Natjecatelji se boduju pojedinačno, bez obzira na klupsku pripadnost.


Bodovanje

  • Na svakoj utrci natjecatelji osvajaju bodove prema plasmanu u ukupnom poretku svoje utrke.

  • Pobjednik utrke osvaja 150 bodova, drugoplasirani 142 boda, trećeplasirani 136, četvrti 132, peti 131, šesti 130, itd. U slučaju više prijavljenih na pojedinoj utrci, svi prema kraju redoslijeda će osvojiti 1 bod. Postoji muška i ženska kategorija. 

  • Svi koji nastupe na dugim utrkama, će osvojiti dodatnih 30 bodova uz bodove za plasman na dugoj stazi.
  • Bodovi se zbrajaju kroz najboljih 5 utrka.


➕ Bonus bodovi

  • Natjecatelj koji nastupi na svih 6 utrka ostvaruje bonus od 40 bodova na kraju sezone.

  • Bonus bodovi dodaju se nakon posljednje utrke.


Kategorije

Tilčekov kup boduje se u sljedećim kategorijama:

  • MS – Muškarci seniori

  • ŽS – Žene seniorke

  • M35 / Ž35

  • M45 / Ž45

(Kategorija se određuje prema godini rođenja natjecatelja.)


Proglašenje pobjednika

  • Ukupni pobjednici Tilčekovog kupa proglašavaju se na Božićnoj utrci, nakon završetka posljednje utrke sezone.

  • Proglašavaju se:

    • Prva tri natjecatelja u svakoj kategoriji i prvih pet natjecatelja u muškoj i ženskoj kategoriji ukupno

  • Organizator zadržava pravo dodjele posebnih nagrada (fair play, najmlađi, najuporniji itd.).


⚠️ Opće odredbe

  • Natjecatelj mora nastupiti pod istim imenom i prezimenom na svim utrkama.

  • Organizator zadržava pravo izmjene pravila u slučaju nepredviđenih okolnosti, uz pravovremenu obavijest.

  • Sudjelovanjem na utrkama natjecatelji prihvaćaju ova pravila.

  • Na utrci u svibnju i na kraju lige u rujnu će biti standardno nagrađivanje po kategorijama i u ukupnom poretku, dok će na Božićnoj utrci biti nagrađivanje samo u ukupnom poretku (muškarci, žene).

 

LIGA TILČEKOV KUP 2026 (nakon četiri kola):

RankIme i prezimeSpolPRVO KOLODRUGO KOLOTREĆE KOLOČETVRTO KOLOUKUPNO
1Renata KožarŽ35150150150150600
2Antonela PavinaŽS142142142136562
1Marko VučinićM35142132142142558
3Marija Jelkovac Ž45132136131142541
2Toni KožarMS136130136132534
4Jelena TukaraŽ35131132130131524
3Domagoj DrkulecMS127127130126510
4Mario HorvatićM45128128129124509
5Jasenka Zajec Ž35126127128127508
6Marija NovoselŽ45124125126126501
5Mateo ČunkoMS124122127120493
6Antonio Čemas M35126119120123488
7Alan TrninićM45122116124118480
8Zoran JelkovacM45121118121117477
9Hrvoje ZajecM45120117118115470
10Gabrijel SoleničkiMS1501501500450
11Tomislav BorošićM350136132130398
7Maja JadekŽ350128129128385
12Danijel BrezarM350131131127389
13Gabriel HorvatićMS1321250131388
8Maja JurkovacŽ451290124129382
14Igor PriselacM451291260125380
9Maja PriselacŽ451250127125377
10Iva PetrinacŽ451230125123371
15Dragomir JadekM450121123119363
16Matija ButajlaM350115117116348
17Goran PapešM4501420150292
11Iva IvančićŽ351360136272
12Ana Jagunić Ž351301310261
18Robert MikanM4513000128258
19Tomislav VuzemM3501290122251
20David JurčićMS0123125248
13Jasminka KišićŽ4501240124248
21Jakov JurčićMS0120126246
22Kristijan FučkarM3501240114238
23Mladen ŠelebajM351180116234
24Matija LončarićM35136136
25Miroslav Gojak M4513100131
14laura FerenacŽS132132
15Suzana ŠoićŽ3501300130
16Sonja KresničkiŽ35130130
17Josipa PetekŽS01290129
26Hrvoje HanžićMS129129
18Gita ZajecŽS12800128
27Davor JurčićM4500128128
19Ivana GregurićŽ4512700127
20Marija-Helena HrastinskiŽ4501260126
28Marko CeližićM3512500125
21Mirjana KopićŽ4501230123
29Luka KolingerMS12300123
22Antonija MohačŽ4500123123
30Mihael StanečićMS00122122
31Petar GašparM35121121
32Mario TukaraM4511900119
33Stjepan KišićM3500119119
34Vid ŠelebajMS01140114
35Tomislav KarasM4501130113
36Žarko IvančićM45113113
37Vedran HorvatekM45112112
38Branko OgorevcM45111111